Rekrutacja


[pobierz] 0.1 MB LISTA KANDYDATÓW PRZYJĘTYCH DO GIMNAZJUM
[pobierz] 0.1 MB LISTA KANDYDATÓW ZAKWALIFIKOWANYCH DO PRZYJĘCIA DO

SZANOWNI RODZICE UCZNIÓW KLAS VI

 

W związku z rozpoczęciem nauki przez Państwa dziecko od 01.09.2016r. w Gimnazjum im. Noblistów Polskich w Szlichtyngowej uprzejmie informuję:

 

1. Nie zakupujecie Państwo żadnych podręczników, ćwiczeń i innych materiałów edukacyjnych od starszych roczników gimnazjalistów. Wszystkie wymienione materiały zostały zakupione przez Gimnazjum w ramach dotacji Ministerstwa Edukacji Narodowej.

 

2. Wszyscy uczniowie, po zakończeniu roku szkolnego niezwłocznie dostarczają:
• świadectwo ukończenia szkoły podstawowej,
• zaświadczenie o szczegółowych wynikach sprawdzianu w ostatnim roku nauki w szkole podstawowej,
• jedną fotografię podpisaną na odwrocie (jeżeli ktoś jeszcze nie dostarczył).

 

3. W razie jakichkolwiek wątpliwości i pytań bardzo proszę o kontakt osobisty lub telefoniczny pod numer telefonu: 65 549 23 38.     

 

                                                                                   Bogumiła Postek
                                                              Dyrektor Gimnazjum im. Noblistów Polskich
                                                                                   w Szlichtyngowej

[pobierz] 0.2 MB regulamin rekrutacji do gimnazjum
[pobierz] 0.3 MB szczegolowe zasady rekrutacji uczniow do klasy I
[pobierz] 0.3 MB wniosek o przyjecie dziecka do I klasy gimnazjum

OFERTA NASZEJ SZKOŁY…


Nauka
• języki obce w systemie podstawowym i rozszerzonym z podziałem na grupy
• poszerzanie wiedzy z obowiązkowych przedmiotów dzięki dodatkowym godzinom lekcyjnym oraz zajęciom pozalekcyjnym
• atrakcyjne wycieczki, programy, projekty (MEN, ogólnopolskie oraz realizowane w ramach programów współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej)
• liczne imprezy i konkursy przedmiotowe


Zajęcia rozwijające zainteresowania
• rozwijanie pasji artystycznych (rysunek, malarstwo, fotografia, kółko teatralne), kulinarnych, sportowych
• organizacja i udział w różnorodnych uroczystościach szkolnych i pozaszkolnych (gminnych, rejonowych, powiatowych, wojewódzkich)


Pomoc Psychologiczno-Pedagogiczna
• realizacja zajęć dostosowanych do uczniów z orzeczeniem o różnorodnych niepełnosprawnościach
• dostosowanie budynku do potrzeb osób niepełnosprawnych ruchowo (podjazd, schodołaz)


Doradztwo zawodowe
• przygotowanie do dalszej edukacji i wejście na rynek pracy


Certyfikaty
• Szkoła Odkrywców Talentów
• Szkoła Promująca Zdrowie
• Szkoła w ruchu
• Szkoła Współpracy

 

Zapewniamy:
- sympatyczną atmosferę
- wysokie kwalifikacje zawodowe nauczycieli
- poczucie bezpieczeństwa
- pomoc w rozwijaniu indywidualnych zainteresowań
- sukcesy w konkursach i olimpiadach
- osiągnięcia kulturalne i sportowe

 

Tworzymy klimat szkoły przyjaznej, ukierunkowanej na indywidualny rozwój każdego ucznia. Naszym celem jest edukacja pozostawiająca trwały ślad i widoczne rezultaty w dalszej przyszłości młodego człowieka.

 

Dlaczego warto wybrać naszą szkołę?

 

„ Jako absolwentka gimnazjum mogę - z czystym sumieniem - polecić je każdemu. Jest to z pewnością wyjątkowa placówka, w której każdy, nawet najbardziej wybredny uczeń, znajdzie coś dla siebie...
Już sam wygląd szkoły przyciąga uwagę nie jednego z nas. Wszystko za sprawą tego, że dosyć niedawno została odrestaurowana. W dużej mierze jest to także zasługa pracowników i uczniów szkoły, którzy dbają o wygląd nie tylko budynku ale także otaczającego go terenu.
Równie piękne jak wygląd zewnętrzny jest wnętrze. Jasne, przytulne, wyposażone w wiele atrakcyjnych pomocy dydaktycznych, z pewnością ułatwia uczniom naukę, a nauczycielom prowadzenie zajęć. Warto podkreślić, iż w porównaniu z innymi szkołami nasza jest niewielka. Wydawać by się mogło, że możemy uznać to za cechę negatywną - nic bardziej mylnego. Dzięki mało licznym klasom nauczyciele mają możliwość skupienia się na każdym uczniu indywidualnie. Kolejną tego zaletą jest fakt, iż nikt tu nie jest anonimowy, dzięki czemu panuje przyjazna atmosfera, a także ryzyko konfliktów jest znacznie mniejsze.
Jeżeli chodzi o kadrę pedagogiczną również nie mogę powiedzieć złego słowa. Uczniowie mają możliwość udziału w wielu, zróżnicowanych pod względem tematycznym, konkursach. Mogą również spróbować swoich sił na scenie, gdyż co jakiś czas wspólnie z nauczycielami przygotowują tematyczne inscenizacje. Z doświadczenia wiem, że poziom nauczania w Szlichtyngowskim gimnazjum jest równie wysoki jak w placówkach ulokowanych w dużych miastach. Nauczyciele są bardzo dobrze przygotowani do pracy z młodzieżą, a także (co ważne) starają się nawiązać dobry kontakt z każdym podopiecznym. Tym samym uczniowie mogą liczyć na pomoc nie tylko ze strony wychowawców ale także innych nauczycieli oraz pedagoga szkolnego. Ci oprócz zaangażowania związanego z prowadzeniem zajęć starają się zapewnić uczniom trochę rozrywki.. Warto tu wspomnieć o pracy Samorządu Szkolnego. Myślę, że istotną rzeczą jest fakt, iż uczniowie mają ogromny wpływ na życie placówki. Wspólnie z opiekunami organizują wiele imprez szkolnych, dzięki czemu jeszcze bardziej się integrują.
Chciałabym powiedzieć jeszcze kilka słów na temat zasad panujących w Gimnazjum im. Noblistów Polskich.. To właśnie dzięki nim uczniowie uczą się odpowiedzialności, uświadamiają sobie chociaż w niewielkim stopniu to, co czeka ich w dorosłym życiu. Szkoła ta, w przeciwieństwie do innych, rygorystycznie trzyma się zasad - wraz z upływem czasu zrozumiałam, że ma to ogromny wpływ na wychowanie młodych, często zbuntowanych uczniów. Za czasów gimnazjalnych pamiętam doskonale jak wszyscy, jak jeden brat, narzekaliśmy na przymus noszenia mundurków. Placówka ta była (i nadal jest) jedyną szkołą w okolicy, w której obowiązuje wspomniany wyżej strój, a także zakaz przychodzenia na lekcje w makijażu, pomalowanych paznokciach czy odznaczającej się biżuterii. Również to z biegiem czasu stało się zrozumiałe.
Powołując się na swój przykład mogę powiedzieć, że już w gimnazjum chętniej uczęszczałam na przedmioty humanistyczne, mimo to nauka pozostałych nie sprawiała mi szczególnej trudności. Praca jaką wykonałam wraz z nauczycielami, zaowocowała uzyskaniem świadectw z czerwonym paskiem oraz satysfakcjonującymi wynikami egzaminu gimnazjalnego. Dzięki temu bez problemu dostałam się do wybranej przez siebie szkoły, mianowicie I LO im. Tomasza Zana we Wschowie, gdzie kontynuuje naukę na profilu dziennikarsko-humanistycznym. Myślę, że jest to dowód na to, że Gimnazjum im. Noblistów Polskich w Szlichtyngowej to szkoła godna uwagi. Podsumowując dodam tylko, iż oferuje ona naprawdę szeroki wachlarz możliwości dla młodych, ambitnych uczniów. Dzięki niej młodzież ma możliwość rozwijania swoich zainteresowań pod czujnym okiem nauczycieli, którzy zawsze służą pomocą.”

 

Paulina P., absolwentka 2013

 

 

"Przede wszystkim bardzo dobre zorganizowanie i sumienność, czy w kwestii nauczania, czy wydarzeń (imprez) szkolnych. Duża możliwość rozwijania zainteresowań (m.in. konkursy recytatorskie, zawody sportowe), które pozwalają na to, by poznać ciekawych ludzi i dużo się od nich nauczyć. Przede wszystkim serdeczni nauczyciele, których do tej pory dobrze wspominam."

 

Olka 3A, absolwentka

 

 

" Szkoła jest super. Nauczyciele są w porządku. Najlepsze przedstawienia!! :)"

 

Szymon z IIIB, absolwent

 

 

"Wspominam tę szkołę bardzo dobrze. Warto pamiętać, że małe gimnazja mają swoje plusy i jeśli chcesz się rozwijać możesz to robić, gdzie tylko zechcesz. Gimnazjum w Szlichtyngowej to przede wszystkim Grono Pedagogiczne, które i nauczy i pożartuje oraz świetna atmosfera podczas przeróżnych szkolnych wydarzeń, tych uroczystych jak i z przymrużeniem oka. Naprawdę były to dobrze spędzone trzy lata."

 

Bartek, absolwent

 

 

„ Gimnazjum w Szlichtyngowej było ważnym czasem. Gimnazjum przygotowuje w dużej mierze do kolejnego etapu nauczania jakim jest szkoła średnia. Ucząc sie w tej szkole nie miałam poczucia tego, ze nauczyciele uczą nas dla samych dobrych wyników na testach, ale po to by ta wiedza faktycznie w nas została na długo później. Dopiero będąc w szkole średniej zobaczyłam jak wiele nauczyłam sie w Gimnazjum w Szlichtyngowej. Że koledzy z innych gimnazjów nie mieli tej wiedzy, nawet wyłożonej w swoich szkołach, a ja byłam właściwie przygotowana juz do materiału w szkole średniej. Pokonałam w tej szkole wiele swoich słabości, nie tylko naukowych. Czas w tym gimnazjum nie był oczywiście tylko czasem nauki, ale także mnóstwa zabawy, angażowania nas, uczniów, w zajęcia, które pomagały zrównoważyć naukę z czymś dla ducha, dobrego samopoczucia. To oczywiste, ze zachęcam do rozpoczęcia nauki w tej szkole, nie wyobrażam sobie innego miejsca. Sama wybrałabym je jeszcze raz.”

 

Daria, absolwentka 2011

 

 

„ Do gimnazjum w Szlichtyngowej trafiłam dlatego, że miałam blisko. Jeszcze wtedy nie przypuszczałam jak ciekawą przygodą będą spędzone tam 3 lata. Moja klasa była świetna - przegląd różnych temperamentów, która w połączeniu dawała zgraną mieszankę wybuchową, wystarczyło hasło i zbieraliśmy się do roboty. Szkoła organizowała wiele wydarzeń, które były okazją do znakomitej zabawy i nauki jednocześnie. Do tej pory przeglądając zdjęcia pokładam się ze śmiechu.
Uważam, że kadra nauczycieli była odpowiednio wykwalifikowana i stawiała na rozwój każdego, myślę, że nikt nie powinien czuć się pominięty lub pokrzywdzony. Ja się tak nie czułam. Spędzałam dużo czasu na rozmowach z nauczycielami, które dały mi bardzo wiele, czułam się tam doceniana i nigdy nie dostałam odmowy pomocy - czy to osobistej, czy przedmiotowej. Gdy odwiedzam gimnazjum czuję się jak u siebie. Czasem spotykam się z ludźmi z naszej klasy i miło wspominamy ten czas, głownie śmiejąc się. Sama często wracam myślami do czasu, który tam spędziłam.
Jestem przekonana, że nauczyciele, których tam spotkałam bardzo mi pomogli w czasie, który jest trudny dla każdego nastolatka i że to dzięki tym ludziom znajduję się w tym miejscu, gdzie jestem: na Politechnice Wrocławskiej na kierunku Gospodarka Przestrzenna - wydział Architektury. Dobrze mi tutaj bo rozwijam swoje zdolności manualne - tworzę projekty ręczne, w programach komputerowych - rozwijam się.
Z całego serca polecam Gimnazjum w Szlichtyngowej.”

 

Asia, absolwentka 2009