Rzecznik Praw Ucznia

Droga brać uczniowska

Gimnazjum im. Noblistów Polskich w Szlichtyngowej!

Dziękuję za zaufanie, jakim mnie obdarzyliście wybierając moją osobę na rzecznika, to już trzeci rok jestem obrońcą praw ucznia w naszej szkole. Do moich zadań należy m. in. kwestionowanie niewłaściwych decyzji prawnych dotyczących ucznia, gromadzenia dokumentacji o przypadkach łamania jego praw, uświadomienie poszanowania praw i godności innych uczniów oraz pracowników szkoły. Stoję na straży praw ucznia określonych w Statucie Szkoły, WSO, Konwencji o prawach dziecka. Rzecznik nie ustanawia praw, ale może sugerować, iż istnieje potrzeba zmiany lub ustanowienie nowych praw. Skoro stoję na straży praw ucznia możecie zwracać się z każdą sprawą związaną z naruszeniem prawa ucznia, dziecka. Chcę zaznaczyć, że ja nie wyręczam żadnych instytucji w ich działalności, jedynie uwrażliwiam by funkcjonowały w sposób przyjazny uczniowi. Chciałabym zachęcić i włączyć młodzież naszego gimnazjum do rozstrzygania "dużych" i codziennych problemów szkolnych. W razie problemów i wątpliwości jestem do Waszej dyspozycji. Pytania do mnie możecie również wrzucać do skrzynki znajdującej się na parterze budynku szkolnego. Odpowiedzi szukajcie na stronie internetowej szkoły.

Pamiętajcie, że oprócz praw macie także obowiązki i nikt nie zwolni Was ze znajomości Statutu Szkoły i WSO !

Zapraszam do współpracy ze mną !

Zawsze znajdę dla Was czas.

Wasz Rzecznik

Barbara Garsztka-Zientek