Strona wygasła! pl.mfirma.eu

Twoja strona nadal znajduje się na serwerze pl.mfirma.eu, ale nie jest widoczna w Internecie dla innych użytkowników. Aby móc w pełni korzystać ze wszystkich funkcji naszego serwisu skontaktuj się z Biurem Obsługi Klienta.

Ok

Dobra prezentacja własnej osoby


Pewnie nie raz słyszałeś już, że pierwsze wrażenie jest najważniejsze. Bujda? Skąd!

Według psychologów ludzie wyrabiają sobie 90% opinii na Twój temat w ciągu zaledwie kilku sekund od waszego poznania. „Jak Cię widzą, tak Cię piszą”

Jeśli myślisz, że wiele zależy od tego, co powiesz – jesteś w błędzie.

Tylko 7% czyjejś opinii o Tobie zależy od Twojej wypowiedzi,

38% od sposobu mówienia,

a aż na 55% odbioru wpływają Twoje gesty niewerbalne.

Co to takiego? To wiele mówiąca mimika twarzy, przyjazny uśmiech, postawa ciała, spojrzenie..

Pierwsze wrażenie można zrobić tylko raz. Czy jest zatem jakaś recepta na zadowalający efekt? Powiedzmy, że tak..

Mowa ciała

Co myślisz o osobach, które na co dzień poruszają się raczej powoli, przy tym szurają nogami i są przygarbione? No, właśnie. Tylko wyprostowana postawa i sprężysty krok kojarzą się z pozytywnym nastawieniem do świata, optymizmem i zadowoleniem z siebie. Chcesz być postrzegany w ten sposób? Kto by nie chciał!

Otwarta dłoń

Osoby, które ciągle wymachują gdzieś rękoma sprawiają wrażenie niewiarygodnych, roztrzepanych i hałaśliwych. Ci, którzy trzymają ręce nieruchome to sztywniacy. Dlatego najlepiej wykonywać wywarzone ruchy. Splecione ręce czy skrzyżowane nogi najczęściej są sygnałem obronnym. Wykonując taki gest blokujesz innym dostęp do siebie, najprawdopodobniej dlatego, że czujesz się niepewnie i boisz się ich krytyki.

Kątem oka

Słuchając ludzi, patrz im w oczy. Osoby, które wodzą gdzieś wzrokiem po suficie czy podłodze są trudnymi rozmówcami. Często zarzuca się im nieszczerość, lekceważenie lub znudzenie. Nie tędy droga! Jednak uporczywe wpatrywanie się w czyjąś twarz też nie jest sposobem na wywarcie dobrego wrażenia. Łatwo w ten sposób kogoś speszyć, a nawet ośmieszyć w ten sposób swoją osobę.

Pewna mowa

Skoro sposób mówienia wpływa aż w 38% na Twoją prezentację, warto wiedzieć jak mówić. Przede wszystkim – bardzo pewnie. Nie za szybko, ale nie tak wolno, aby mieć czas na mordercze pojękiwania między wyrazami, wyraźnie, rytmicznym tempem, z lekkim uśmiechem.

Zdrowy dystans

Dystans do czego? Po pierwsze: do rozmówcy. Jeśli masz bezpośredni kontakt z kimś, kogo nie znasz, utrzymuj między wami zdrową odległość (chyba potrafisz to wyczuć). Nie poklepuj takiej osoby po ramieniu, a dłoń podawaj tylko młodszym czy rówieśnikom. Musisz pamiętać o zasadach savior-vivre.

Po drugie: do wszystkich tych wskazówek. Nie ma wątpliwości, że są prawdziwe i sprawdzone. Ba! Jest ich jeszcze sto razy tyle, jednak.. nie zawsze znajdują zastosowanie w rzeczywistości. Jeśli po prostu lubisz siedzieć ze skrzyżowanymi rękami, to nikt Ci nie będzie wciskał, że czegoś lub kogoś się boisz. Poza tym, najlepsze wrażenie robi naturalność. Jeśli Twoje ruchy będą sztuczne, wypadniesz gorzej niż myślisz.